Yumatashi Hostel

  • Gratis internetadgang
  • Ikke-ryger hotel
  • Spillerum

Yumatashi er et 2-stjernede hotel beliggende i Ploenchit distriktet i gåafstand fra Indra Square.

Ai-Jook vil forkæle dig med det asaitiske køkken, som ligger 5 minutters gang fra Yumatashi Hostel.

Indkvarteringen ligger i Bangkok, 5 minutters gang fra metrostationen Ratchaprarop. Det tager kun 10 minutter for at komme til Siam Niramit Bangkok med en bil. Du kan komme til CentralWorld om få minutter i bil. Der er BTS-Ploen Chit-togstation 15 minutter derfra.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Yumatashi Hostel Bangkok
Rajparop Place
pris kun for mobil

Rajparop Place

7.5
Godt 357 anmeldelser
489 m fra overnatningsstedet
USD 21 USD 19
pr. nat
Family Hub @ Pratunam 9 - Group Stay + Free Pickup
pris kun for mobil

Family Hub @ Pratunam 9 - Group Stay + Free Pickup

588 m fra overnatningsstedet
Cozy 1Br Walk To Bts And Airport Rail Link Close To Malls M207
pris kun for mobil

Cozy 1Br Walk To Bts And Airport Rail Link Close To Malls M207

9.9
Enestående 39 anmeldelser
640 m fra overnatningsstedet
USD 41 USD 37
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Bangkok Don Meung Lufthavn
    23 km

    Togstationer

    Ratchaprarop Airport Rail Link Station
    400 m

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis internetadgang

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    For børn

    • Spillerum

    Generelle faciliteter

    • Ikke-ryger hotel
    Ofte stillede spørgsmål
    • ❓
      Hvilken togstation ligger tæt på et Yumatashi Hostel hotel?
      Den nærmeste togstation BTS-Ploen Chit er placeret inden for en 15 minutters gang væk.
    • ❓
      Er internet gratis i det 2-stjernede Yumatashi Hostel hotel?
      På det 2-stjernede Yumatashi Hostel hotel er Wi-Fi til rådighed gratis.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Bangkok Don Meung Lufthavn
    23 km

    Togstationer

    Ratchaprarop Airport Rail Link Station
    400 m

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Yumatashi Hostel Bangkok

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk